Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz Kongresi’nin ikincisini, 13 – 16 Şubat 2020 tarihlerinde Belek, Antalya’da gerçekleştireceğiz.

Kongremizde geçen yılda da olduğu gibi nöroimmünoloji- multipl skleroz alanındaki son gelişmeler ve bunun kliniğe yansımaları ile birlikte değerlendirmeyi planlıyoruz. Kongremiz ile geçen yıl başlattığımız, ülkemizde ve Türk Dünyasında multipl skleroz hastalığının tanı ve tedavisinde güncel, akılcı, etkin ve pratik uygulamalar ile ilgili bilgi paylaşımının artırılması hedeflenmiştir. Ülkemizin dört bir yanında bulunan nöroloji uzmanları ve multipl skleroz alanında çalışan tüm paydaşlarımızın bu eğitim programına geniş bir katılım göstermesini beklemekteyiz. Ayrıca kongremize Türk dünyasındaki nörologların hem konuşmacı hem de katılımcı olması nedeniyle buralardan da geniş katılım beklemekteyiz. Kongremiz vasıtasıyla bir ilk olarak başlayan ülkemizdeki multipl skleroz alanında çalışan nöroloji uzmanları ile Türkî Cumhuriyetlerdeki meslektaşlarımızı da yeniden bir araya getirerek bu alanda işbirliği geliştirilecektir.

Kongremizin başta üniversitemiz işbirliği ve desteğiyle Türki Cumhuriyetlerdeki meslektaşlarımız için uluslararası düzeyde Multipl Skleroz alanında sürekli tıp eğitimine katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

Şubat 2020 ayında gerçekleştireceğimiz Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz Kongresi hem üniversitemiz, hem ülkemiz, hem de Türk Dünyasında Multipl Sklerozun güncel tanı, tedavisi konusunda önemli katkılar sağlamasını umuyor ve tüm meslektaşlarımızın bu özel etkinlikte birlikte olmaktan onur ve mutluluk duyarız.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Şeref Demirkaya
Kongre Başkanı
 

İLETİŞİM

BİLİMSEL SEKRETERYA

Kongre Başkanı
Prof. Dr. Şeref DEMİRKAYA
E-posta   : seref.demirkaya@sbu.edu.tr

 

Kongre Sekreterleri 
Dr. Aynur FEYZİOĞLU
SBÜ Avrasya Sağlık ve Sosyal Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü
Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Külliyesi
Tıbbiye Cad. No 38 Üsküdar İstanbul
Tel: 0216 346 36 36 / 2411
Eposta: aynur.feyzioglu@sbu.edu.tr

 

Dr. Birsen Can DEMİRDÖĞEN
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü
Söğütözü Caddesi No: 43 Ofis: 175/5, Söğütözü, Ankara
Tel: 0312 292 42 79
Eposta: birsencan.demirdogen@gmail.com

 

 
ORGANİZASYON SEKRETERYASI
Bros Group
Esentepe Mah. Sağlam Fikir Sok. Esen Palas Apt. 2/A Blok No 2 D.9 Şişli, İstanbul
Tel : +90 212 212 296 66 70
Faks : +90 (0)212 296 66 71
E-posta: info@mskongresi.org

 


Copyright © Türk Nöroloji Derneği. Tüm hakları saklıdır. Bu site doktorların kullanımı içindir.
LookUs & Online Makale