9. Nörolojik Yoğun Bakım Sempozyumu

Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Nöroloji Derneği Nöroyoğun Bakım Bilimsel Çalışma Grubu tarafından düzenlenen 9. Nörolojik Yoğun Bakım Sempozyumumuz 21-23 Mayıs 2021 tarihinde yapılacaktır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 Pandemi süreci nedeni ile Online olarak yapılacak olan bu Sempozyumumuzda ne yazık ki geleneksel hale gelmiş olan “KardiyopulmonerResusuitasyon”, “Mekanik Ventilasyon Kursu”, “Nörolojik Yoğun Bakımda Temel İlkeler Kursu” ve “Nutrisyon Kursu” yapılamayacaktır. “Nörolojik Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu” ise Sempozyumumuzun hemen öncesinde yer alacak olan Nöroloji Hemşirelik Koordinasyon grubu ile ortaklaşa düzenlenen Webinar ile temsil edilecektir.

Bu sempozyumda nöroloji uzmanlarımız ve eğitim aşamasındaki genç nörologlarımız ile “Nörolojik Yoğun Bakım” ile ilgili temel konular ve uygulamalar en son gelişmeler ışığında yapılan güncellemeler ile yurtiçi ve yurtdışından katılan deneyimli uzmanlar tarafından tartışılacaktır.  Nöroyoğun bakım hastalarında monitorizasyon, Biyobelirteçler, temel girişimler ve nutrisyon gibi ana konularımız da kursları telafi etmek amacı ile anlatılacaktır. Bilimsel içerik ve konuşmacı kalitesi ile bir nöroloğun gereksinimi olan en güncel nörolojik yoğun bakım bilgilerini ve uygulamalarını eksiksiz bir şekilde karşılayacak olan sempozyumumuzda sizlerle bir arada olmak istiyoruz.

Nöroyoğun Bakıma gönül veren tüm meslektaşlarımızı davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Türk Nöroloji Derneği Nöroyoğun Bakım Bilimsel Çalışma Grubu Yönetim Kurulu

 


Copyright © Türk Nöroloji Derneği. Tüm hakları saklıdır. Bu site doktorların kullanımı içindir.
LookUs & Online Makale